Twoje pieluszki nie pachną dobrze nawet po praniu? Zmniejszyła się ich chłonność? Byłaś na urlopie bez pralki i chcesz odświeżyć pieluchy? To znak, że potrzebują Pieluszkowego SPA, czyli stripowania. Strippowanie to usuwanie złogów siuśkowych i detergentów z włókien tkanin. Jeżeli pieluszki są prawidłowo pielęgnowane, przechowywane i prane, to najprawdopodobniej nie będą wymagać SPA.

Przepis na stripowanie:

– wkłady chłonne oraz formowanki wrzucamy do wrzątku z dodatkiem kwasku cytrynowego (pół szkalnki na 5l wody) i moczymy całą noc. WAŻNE: gumki w formowankach nie lubią kwasku więc stripujcie je tylko w razie konieczności.

– pieluszki PUL – AIO, kieszonki oraz otulacze wrzucamy do gorącej wody z kranu z dodatkiem  środka odkażającego (dawkownaie wg przepisu producenta), zostawiamy na noc.

Wkłady i formowanki wrzucamy na płukanie +wirowanie do pralki, dorzucamy pieluszki PUL  i uruchamiamy program na 60 stopni do bawełny (długi) bez żadnych DETERGENTÓW. Jeżeli po jednym cyklu zobaczycie pianę, należy włączyć dodatkowe płukanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *